25 maja

Dzień Niepodległości

Tumblr

Dzisiaj w Jordanii przypada 78 rocznica odzyskania niepodległości, na których pojawili się król Abdullah, królowa Rania i książę Hashem.

 

Instagram/Royal Hashemite Court

Główne uroczystości z udziałem rodziny królewskiej, przedstawicieli administracji, wojska i parlamentu, a także organizacji obywatelskich i stowarzyszeń zawodowych miały miejsce w pałacu Al Husseiniya.

Tumblr

Podczas obchodów przemówienia wygłosili szefowie władz. Głównym tematem tegorocznych przemówień był jubileusz 25 lat panowania Abdullaha. 

Tumblr

Z mównicy padały gratulacje, ale także podkreślano zaangażowanie Jordańczyków w ich zaangażowanie w sprawy społeczne. Głównie wymieniano postęp w zakresie modernizacji.

Tumblr

Nie zabrakło też zapewnienia wsparcia mieszkańców Jordanii dla działań Abdullaha dla Palestyńczyków. Ponadto podkreślono, jak ważna jest obrona spraw arabskich, a także ochrona miejsc świętych chrześcijan i muzułmanów w Jerozolimie.

Tumblr

 Kolejnym punktem programu było przyznanie medali królewskich instytucjom i osobom, w uznaniu za ich wkład i zaangażowanie w różnych sektorach.

Tumblr

 Wśród laureatów byli Jordański Komitet Olimpijski, Centrum Kultury Haya czy dr Ghassan Abu Sittah (za humanitarne wysiłki w Gazie).

Tumblr

 

Na pamiątkę wykonano grupowe zdjęcie.

Tumblr

 

Na koniec odbyły się występy artystyczne.

Tumblr

 Potem na mediach społecznościowych Rania podzieliła się nowym zdjęciem z mężem. Zostało wykonane przed udaniem się na uroczystości.

TumblrCo Rania ubrała?

  • Suknia-Solace London, "Lydia"
  • Buty-Manolo Blahnik, "BB"
Twitter

 

 


Źródło: Official Website of Queen Rania, Instagram, Twitter, Royal Hashemite Court

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Królowa Rania , Blogger