08 stycznia

Wizyta w Badii

 

Tumblr

Dzisiaj Rania i Abdullah przybyli do Badii, aby zapoznać się z projektem rolniczym i spotkać się z kobietami ze stowarzyszenia.

Na początku zapoznali się z projektem rolniczym, który rozpoczął się w 2021 roku. Powstał on na ziemiach udostępnionych przez Ministerstwo Rolnictwa i jest miejscem pracy dla lokalnej społeczności.
 
Dodatkowo dowiedzieli się też więcej na temat projektu rybołówstwa, prowadzonego przez stowarzyszenie Al Tweish. Np. dzięki realizacji projektu jest do sprzedaży trafia ok. 6 ton ryb rocznie.
 
Tumblr

Minister rolnictwa Khaled Hneifat powiedział, że lokalna stacja rolnicza zostanie przeznaczona jako miejsce pracy dla ludzi oraz eko-atrakcja turystyczna.
 
Tumblr

Następnie para udała się do siedziby Stowarzyszenia Spółdzielni Kobiet Al Dasi, które zostało założone w 2010 roku. Tam poznali projekty realizowane przez kobiety z lokalnej społeczności. 
 
Tumblr

 
Oglądnęli też ich dzieła garncarskie, poznali projekt edukacyjny polegający na zabawie oraz usłyszeli o lokalnych, kulinarnych specjałach, oferowanych gościom i turystom.
 
Tumblr

Ranii i Abdullahowi pokazano też szkółkę roślin. Składa się ona ze szklarni do uprawy i ponownego siewu roślin, które są zagrożone wyginięciem. Do takich roślin należą m.in. piołun, tymianek i szałwia. Na pamiątkę zasadzili saksaul.
 
Tumblr

Zrobiono też pamiątkowe zdjęcie.
 
Tumblr


Źródło: Tumblr, Official Website of Queen Rania, Instagram, Twitter


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Królowa Rania , Blogger