31 grudnia

Podsumowanie 2022 roku

 Witajcie!

2022 rok zbliża się ku końcowi, dlatego przyszedł czas na podsumowanie go w życiu Ranii. Przyniósł on wiele radosnych chwil, chociażby ogłoszenie zaręczyn księcia Husseina i Rajwy Al Saif oraz księżniczki Iman z Jameelem Alexandrem Thermiotisem.

 Nie zabrakło też smutnych informacji, jak ta o śmierci taty królowej.

Zacznijmy jednak po kolei.

10 stycznia Rania spotkała się z założycielami kilku organizacji młodzieżowych, aby dowiedzieć się o ich wysiłkach w celu zachowania dziedzictwa kulturowego oraz poznać ofertę programów podnoszących świadomość w ważnych dla społeczeństwach sprawach.

Tumblr

18 stycznia odwiedziła kobiecą spółdzielnię Tal Al Rumman, gdzie dowiedziała się więcej o programach wzmocnienia pozycji ekonomicznej i społecznej kobiet na wsi.

Tumblr

30 stycznia król Abdullah obchodził 60 urodziny. Z tej okazji ukazało się nowe zdjęcie pary królewskiej.

Tumblr

Tego samego dnia książę Hashem kończył 17 lat.

Tumblr

 10 lutego odbyło się Eartshot Innovation Showcase, na którym pokazano film z przemówieniem Ranii.

 

21 lutego królowa spotkała się z przedstawicielami i beneficjentami lokalnego charytatywnego stowarzyszenia wspieranego finansowo przez Royal Hashemite Court. Pochwaliła ich za pracowitość i zaangażowanie w obowiązki.

Tumblr

25 lutego Rania i Abdullah udali się z wizytą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rania spotkała się z ministrem ds. młodzieży, Shammą bint Suhail Faris Al Mazrui oraz Sheiką Fatimą bint Mubarak, przewodniczącą Generalnego Związku Kobiet i Rady Najwyższej ds. macierzyństwa i dzieciństwa oraz przewodniczącą Fundacji Rozwoju Rodziny.

Tumblr

Następnego dnia, 26 lutego Rania i Abdullah otrzymali Zayed Award for Human Fraternity 2022. Nagroda została przyznana za promowanie przez parę królewską braterstwa, wzajemnego szacunku i pokoju.

Tumblr

1 marca Rania odwiedziła Twelve Degrees, studio projektowe. Spotkała się z zespołem i zobaczyła nagrodzone projekty, a także dowiedziała się o bieżących i przyszłych projektach.

Tumblr

7 marca Rania i Abdullah spotkali się z kobietami z kilku prowincji, gdzie król podkreślił rolę kobiet w jordańskim społeczeństwie. Królowa pochwaliła męża za jego wsparcie jordańskich kobiet i wiarę w ich możliwości.

Tumblr

21 marca rano Rania na swoim Twitterze złożyła życzenia z okazji jordańskiego Dnia Matki oraz opublikowała zdjęcie ze swoją mamą, Iman, Salmą i Hashimem.

Tumblr

 

Natomiast potem odwiedziła biuro Maqsam, firmy zajmującej się lokalną firmą telefoniczną. Z okazji święta złożyła życzenia personelowi i ich matkom.

Tumblr

5 kwietnia Rania przybyła na zamek w Al Kalak. Spotkała się na iftarze z kobietami związanymi z edukacją, pomocą społeczną, kulturą, wolontariatem i działalnością charytatywną.

 

Tumblr

6 kwietnia Rania zorganizowała iftar dla młodzieży związanej m.in. z mediami i opieką społeczną. Królowej towarzyszył mąż, król Abdullah.

Tumblr

Za to dzień później, 7 kwietnia iftar dla sierot wydał król Abdullah. Towarzyszyła mu Rania i książę Hussein.

Tumblr

10 kwietnia Rania wraz z m.in. grupą kobiet reprezentującą rodziny poległych na służbie pracowników ochrony i działaczami społecznymi odprawiła Umrah (indywidualna pielgrzymka) do Mekki.

Pinterest


15 kwietnia Rania opublikowała zdjęcie z Abdullahem, w którym podziękowała za życzenia zdrowia dla męża. Trzy dni wcześniej król przeszedł operację przepukliny dysku piersiowego w szpitalu specjalistycznym we Frankfurcie.

Tumblr

19 kwietnia para wróciła do Jordanii. Na lotnisku Marka zostali powitani przez księcia Husseina, księcia Hashema, innych członków rodziny królewskiej oraz urzędników i oficerów.

Tumblr

 

26 kwietnia Rania wydała iftar, na którym gościła grupę kobiet z prowincji Ibrid. Panie te są aktywne w edukacji, kulturze, opiece społecznej i wolontariacie. Królowa wyraziła podziw dla ich pracy oraz wspomniała o naturalnej scenerii tego miasta.

Tumblr

 

Dzień później, 27 kwietnia przybyła do Jordan National Galleru of Fine Arts, gdzie wzięła udział w iftarze.

Tumblr

29 kwietnia na Foreign Policy Virtual Climate Summit wyświetlono przemówienie Ranii. Królowa mówiła w nim m.in. zagrożeniach dla naszej planety, które przyspieszają globalne ocieplenie.


2 maja odbył się iftar, w którym wzięli udział tylko członkowie rodziny.

Tumblr

10 maja Rania i Abdullah przybyli do Nowego Jorku, gdzie otrzymali Path to Peace Award. Nagroda została przyznana parze przez Path to Peace Foundation i Permanent Observer Mission Stolicy Apostolskiej w uznaniu za promowanie dialogu międzywyznaniowego.

Tumblr

16 maja Rania przyjechała do Abu Dhabi, aby złożyć kondolencje po śmierci szejka Khalifa bin Zayeda Al Nahyan. Kondolencje złożyła m.in. żonie szejka.

17 maja spotkała się z księciem Abdulem Azizem bin Talal bin Abdul Aziz al Saudem, przewodniczącym m.in. Arab Gulf Program for Development. Rozmawiali o wspólnych sprawach i wzmacnianiu współpracy.

Tumblr

18 maja królowa przybyła do Ajloun, żeby spotkać się z członkami zarządu Ajloun Ladies Charity Association.

Tumblr

24 maja odwiedziła Jordan River Foundation Showroom, gdzie spotkała się z dyrektorem generalnym i członkami personelu, a także przyjrzała się działaniom społecznym fundacji.

Tumblr

25 maja w Jordanii obchodzono Święto Niepodległości. 

Tumblr

 

27 maja zmarł tata królowej Ranii, Faisal Sidqi Al Yassin. Dzień później odbył się pogrzeb.

Tumblr


6 lipca ogłoszono zaręczyny księżniczki Iman z Jameelem Alexandrem Thermotisem. Oficjalna ceremonia miała miejsce dzień wcześniej w gronie najbliższej rodziny.

Tumblr

26 lipca Rania przybyła do Beit Khairat Souf, gdzie spotkała się z przedstawicielami Alnoor Almouben Association.

Tumblr

14 sierpnia królowa odwiedziła farmę LIVINC w Zai, gdzie dowiedziała się w jaki sposób wspierają oni jordańskich przedsiębiorców i twórców.

Tumblr

17 sierpnia ogłoszono zaręczyny księcia Husseina i Rajwy Al Saif. Oficjalna ceremonia miała miejsce w Rijadzie.

Tumblr

29 sierpnia Rania spotkała się z założycielem i niektórymi członkami fundacji Shabab24. Dowiedziała się więcej o formach wsparcia lokalnej młodzieży i kobiet.

Tumblr

30 sierpnia królowa przewodniczyła posiedzeniu zarządu Queen Rania Foundation, a potem spotkała się z ambasadorem  UNICEF.

Tumblr

 

31 sierpnia królowa Rania obchodziła swoje 52 urodziny. Z tej okazji podzieliła się rodzinnym zdjęciem.

Tumblr

Dwór królewski opublikował też kilka nowych zdjęć solenizantki.

Tumblr

7 września przybyła do Children's Museum, gdzie w 15 rocznicę jego powstania zainaugurowano wystawę zmodernizowanej technologii i komunikacji.

Tumblr

14 września Rania i Abdullah wraz z Husseinem przybyli do Paryża, gdzie spotkali się z parą prezydencką w pałacu elizejskim.

Tumblr

15 września Rania i księżniczka Iman przyjechały do Nowego Jorku. Wzięły udział w kolacji organizowanej przez Caring for Women, gdzie królowa wygłosiła krótkie przemówienie.

Tumblr

18 września Rania wraz z mężem i starszym synem przybyła do Londynu, aby wziąć udział w pogrzebie królowej Elżbiety II. Tego dnia udzieliła dwóch wywiadów, w których wspominała zmarłą monarchinię.

Tumblr

Tego samego dnia wieczorem cała trójka wzięła udział w przyjęciu, które w pałacu Buckingham wydał król Karol.

Tumblr

19 września odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II.

Tumblr

20 września Rania udała się do Nowego Jorku, gdzie wzięła udział w Clinton Global Initiative.

Tumblr

Tego samego dnia pojawiła się też na Concordia Annual Summit 2022, gdzie rozmawiano m.in.o wojnie na Ukrainie.

Tumblr

21 września pojawiła się na pierwszym Eartshot Prize Innovation Summit, gdzie jako członek rady The Earshot Prize wygłosiła przemówienie.

Tumblr

22 września królowa udzieliła wywiadu w programie Good Morning America, gdzie wspominała m.in o zaręczynach swoich dzieci i królowej Elżbiecie.

Tumblr

26 września swoje 22 urodziny obchodziła księżniczka Salma, a dzień później 26 lat kończyła Iman. Rania złożyła córkom życzenia i opublikowała wspólne zdjęcie.

Tumblr

28 września z kolei przyjechała do Centrum Rozwoju Umiejętności Tafila, gdzie dowiedziała się więcej o programach szkolenia i rozwoju umiejętności dla młodzieży.

Tumblr

4 października Rania i Abdullah razem z Husseinem rozpoczęli swoją dwudniową wizytę w Omanie. Pierwszego dnia Rania spotkała się z sułtanem Omanu i jego żoną.

Tumblr

 

Następnie głowy państw podarowali sobie prezenty, a potem odbył się bankiet.

Tumblr

 5 października to drugi dzień wizyty w Omanie. Para królewska z synem odwiedzili Muzeum Narodowe Omanu, Royal Opera House i Royal Guard.

Tumblr

9 października Rania przybyła do Al Jandaweel Secondary School for Girls, aby dowiedzieć się więcej o Road2Code.

Tumblr

12 października królowa odwiedziła biuro aplikacji Makesy, gdzie poznała zasady pomocy przedsiębiorcom.

Tumblr

16 października opublikowano nowe zdjęcie Ranii.

Tumblr

23 października królowa spotkała się z kobietami z różnych sektorów edukacyjnych i społecznych.

Tumblr

25 października Rania w towarzystwie królowej Silvii ze Szwecji wzięła udział w kolacji, podczas której zbierano fundusze na rzecz Mentro Arabia.

Tumblr

26 października obie panie znowu się spotkały, aby odbyć krótką rozmowę. Następnie Rania udała się na inaugurację 25 edycji wystawy Jordan River Design.

Tumblr

Na koniec królowa spotkała się z arabskimi influencerami i osobistościami medialnymi.

Tumblr

2 listopada Rania udała się do Lizbony, aby tam wziąć udział w Web Summit.

Tumblr

10 listopada Rania i Abdullah spotkali się z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Rozmawiano o pokoju na świecie i dialogu międzywyznaniowym. 

Tumblr

11 listopada królowa udała się do Paryża, gdzie wzięła udział w Peace Forum.

Tumblr

13 listopada odbyło się otwarcie sesji Parlamentu.

Tumblr

15 listopada z trzydniową wizytą do Jordanii przybyła para królewska Szwecji, król Carl XVI Gustav i królowa Silvia. Pierwszego dnia odbyło się oficjalne powitanie pary. Następnie goście wraz z Ranią spotkali się z przedstawicielami JRF i szwedzkiej firmy meblowej IKEA, aby omówić wprowadzenie jordańskich produktów do oferty IKEA na całym świecie.

Tumblr

Wieczorem z okazji wizyty szwedzkiej pary królewskiej wydano bankiet.

Tumblr

 

17 listopada Rania, Abdullah, Hussein i Hashem kibicowali Jordanii podczas meczu towarzyskiego z Hiszpanią. Spotkanie odbyło się na Amman International Stadium. Mecz skończył się na wyniku 3:1 dla Hiszpanii.

Tumblr

28 listopada Rania została zaproszona przez królową Camillę na podwieczorek do Clarence House wydany na cześć królowej Jordanii i księżnej Mary z Danii.

Tumblr

29 listopada panie spotkały się ponownie. Tym razem przybyły do pałacu Buckingham, gdzie rozmawiano o zwiększeniu świadomości społecznej na temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Tumblr

5 grudnia Rania i Abdullah, gdzie spotkali się z prezydentem Włoch i jego córką. Wizyta miała na celu omówienie współpracy między państwami i innych wspólnych interesach.

Tumblr

13 grudnia królowa wzięła udział w rozświetleniu choinki i śpiewaniu kolęd w Fuheis.

Tumblr


Na zakończenie roku tradycyjnie otrzymaliśmy nowe, oficjalne zdjęcie całej rodziny.

Twitter

Wisienką na torcie okazało się ogłoszenie daty ślubu księcia Husseina i Rajwy Al Saif. Ceremonia odbędzie się 1 czerwca 2023 roku.

***

Z racji, że jest to ostatni post w tym roku, to życzę Nam wspaniałego 2023 roku. Niech przyniesie on same radosne chwile i będzie pełen niespodzianek.

Szczęśliwego Nowego Roku! Justyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Królowa Rania , Blogger