06 maja

Milken Institute Global Conference 2024

Tumblr

Rania wzięła udział w Milken Institute Global Conference 2024, które obyło się w Beverly Hilton Hotel. Tegoroczne hasło to "Kształtowanie wspólnej przyszłości", a organizatorem jest zespół doradców Milken Institute, którzy zajmują się przyspieszeniem równego postępu, zwłaszcza w kwestii finansów, środowiska i zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

Home | Milken Institute


Rozmowę z królową przeprowadził Ali Velshi, a głównym tematem oczywiście był konflikt izraelsko-palestyński. Rania wyjaśniła, że ta wojna ma ogromny wpływ na resztę świata, co pokazała polaryzacja społeczeństwa. Po raz kolejny podkreśliła też, że obecny stan rzeczy nie jest korzystny dla żadnej ze stron.

Tumblr

Wyjaśniła też, że pokój można osiągnąć tylko dzięki negocjacjom oraz bezstronności i zaangażowaniu. Dlatego należy dążyć do zaprowadzenia pokoju i stworzenie faktycznego palestyńskiego państwa. Podkreśliła, że dopóki Izrael będzie naruszał granice Palestyny, pokój ten będzie niemożliwy. 

"Jeśli chodzi o Palestyńczyków, myślę, że zostali oni zepchnięci na margines, gdzie ich cierpienie stało się prawie niezauważalne. Stali się więc narodem, któremu może przydarzyć się wszystko i nikt za to nie poniesie konsekwencji. Dlatego tak ważne jest znalezienie złotego środka"-zaapelowała Rania.

"Palestyńczycy nie chcą współczucia ani specjalnego traktowania. Chcą po prostu bezstronnego stosowania prawa."

Tumblr

Wspomniano też o ofiarach, wśród których byli też lekarze, pracownicy organizacji humanitarnych i dziennikarze. Rania oburzyła się, że ludzie debatują, czy nazwać działania Izraela ludobójstwem, bo to jest oczywiście. "Świat słusznie był oburzony atakami z 7 października, ale dlaczego masowe ofiary w Gazie nie wzbudzają takiej samej reakcji?"

Pomimo wszystko Królowa stwierdziła, że konflikt izraelsko-palestyński jest do rozwiązania. Sparafrazowała palestyńskiego uczonego, Edwarda Seida, mówiąc: "Sytuacja, w której się teraz znajdujemy nie jest nieunikniona. Jest wynikiem wyborów, wyborów historycznych, dokonywanych przez mężczyzn i kobiety. Jest dziełem człowieka i jest zmienna."

Tumblr


Po konferencji Rania spotkała się z księżniczką Salmą. 

Tumblr

Co Rania wybrała?

  • Kurtka-JACQUEMUS
  • Spodnie-Simkhai
  • Buty-Dior
  • Torebka-Fendi, "Baguette"
  • Kolczyki-Wempe

 

Instagram/Tumblr 

 

Źródło: Official Website of Queen Rania, Instagram, Facebook, Tumblr

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Królowa Rania , Blogger