10 lutego

Finał AFC Cup+spotkanie z palestyńską rodziną

Tumblr

 

Dzisiaj odbył się finał Asian Cup Football, o który drużyna Jordanii walczyła z gospodarzami, Katarczykami. Mecz odbył się na Lusail Stadium w Doha. 

Swoją reprezentację wspierali też członkowie rodziny królewskiej. Byli to królowa Rania, książęta Hussein  i Hashem, księżniczka Salma, a także książę Ali.

Tumblr
 

Niestety Jordania przegrała 3:1, mimo to zajęcie drugiego miejsca było dla Jordanii wielkim sukcesem. Jako ciekawostkę warto dodać, że jordańska drużyna otrzymała honorarium 3 miliony dolarów.

"Być może dzisiaj zajęliście drugie miejsce, ale podbiliście serca wszystkich Jordańczyków. Cóż za niesamowity pokaz umiejętności, ducha walki i sportowej rywalizacji. Nie mogliśmy być z Was bardziej dumni. Gratuluję z okazji historycznego osiągnięcia, a Katarowi zwycięstwa"-napisała Rania na swoich mediach społecznościowych.

 

Tumblr


Po meczu Rania spotkała się z Szejką Mozą bint Nasser, której przekazała gratulacje z okazji wygranej Kataru.

Tumblr

Co Rania założyła?

  • Koszulka-JAKO
  • Spódnica-Max Mara, "Luca"
  • Pasek-Max Mara, "Newbuckleel50"
  • Buty-Gianvito Rossi
  • Torebka-Bottega Veneta

Tumblr

 

***

Podczas wizyty w Katarze Rania spotkała się też z palestyńskim dziennikarzem i szefem Al Jazeera w Gazie, Waelem Al-Dahdouhem, oraz z częścią jego rodziny. Pozostali członkowie, w tym jego żona i dzieci zginęli podczas wojny.

Tumblr

"Niewielu poświęca tak wiele dla prawdy. Dziękuję Waelowi Al Dahdouhowi za zaangażowanie w dzieleniu się ze światem historią Gazy pomimo wielkiego bólu i utraty bliskich. To właśnie ten rodzaj odwagi i odporności czyni prawdziwego bohatera. Niech Bóg obdarzy Was cierpliwością i strzeże Gazę i jej mieszkańców"-napisała Rania na mediach społecznościowych.

 

 

 

Źródło: Tumblr, Official Website of Queen Rania, Instagram, Facebook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Królowa Rania , Blogger