23 maja

Stylizacja Rajwy z Nocy Henny

 Witajcie!

Zgodnie z obietnicą dzisiaj przychodzę do Was z notką dotyczącą stylizacji Rajwy, którą miała na sobie podczas Nocy Henny.

Tumblr

 

 KOLCZYKI

Tumblr

 Kolczyki to dzieło ciotki Rajwy, Afry N. Alsudairy, byłej nauczycielki, a obecnie projektantki biżuterii.

Wykonane są z żółtego złota i diamentów tego samego koloru.

 

 Stylizacja

Suknia i welon to dzieło saudyjskiej projektantki Honaydy Serafi. Po konsultacji z Rajwą postawiła ona na połączenie bieli i złota.

Inspiracją do powstania kreacji był tradycyjny strój Sahabi thub z rejonu Najd w Arabii Saudyjskiej. Starano się też nawiązać do przyszłej ojczyzny Rajwy, Jordanii.

Warto dodać, że kreacja była zdobiona ręcznie, co łącznie zajęło ok. 1100 godzin!

Do stworzenia tego dzieła wykorzystano jedwab, metaliczne nici oraz tradycyjne sznurki z trzciny.


SUKNIA

Tumblr

Suknia wykonana została z krepy. Dekolt jest okrągły, a stanik jest w kształcie odwróconego trójkąta, co było nawiązaniem do tradycyjnego gorsetu Najd. 

Stanik został ciekawie udekorowany: kwiaty organzy zostały wplecione w geometryczne kształty oraz motywy arabskie, charakterystyczne dla rejonu Arabii Saudyjskiej. W ten sposób podkreślono pochodzenie panny młodej.

Tumblr

Rękawy natomiast są długie, zakrywające ręce. Suknia lekko rozszerza się w dół, kształtem przypominając syrenkę.

Tumblr

Prace nad sukienką trwały 340 godzin.


WELON

Tumblr

Welon był najbardziej pracochłonnym elementem tej stylizacji. Wystarczy napisać, że prace nad 10 metrami welonu trwały aż 760 godzin! Dodatkowo warto wiedzieć, że zarówno tiul jak i wyszyte na nim symbole są wykonane ręcznie.

Jest to najistotniejszy elementem stroju, gdyż obfituje w pełną gamę symboli.

 

CYTAT

Tumblr

 "Kiedy Cię widzę, życie staje się piękniejsze"-to cytat tunezyjskiego poety Al Qasim Al Shabbi'ego, "poety życia" znanego ze swojej wiary w zmiany i odrodzenie. Jedną z cech, które przyniosły mu rozgłos jest również miłość do ojczyzny, która niejednokrotnie wybrzmiewała w jego dziełach.


PALMY

Tumblr

Palma to w Arabii Saudyjskie symbol werwę życiową, witalność i dawanie. W ten sposób nawiązano do ojczyzny Rajwy.


SIEDMIORAMIENNE GWIAZDY

Tumblr

Symbol gwiazd nawiązuje do Jordanii, bo to właśnie siedmioramienna gwiazda znajduje się na jej narodowej fladze.

Ma ona również znaczenie religijne. Symbolizuje siedem wersetów z pierwszego rozdziału Koranu-Surat Al Fatiha, a także siedem gór Ammanu, stolicy Jordanii.

Dodatkowo jest to symbol ochrony wiecznej miłości.


Kilka słów od autorki stylizacji

Honayda Serafi w kilku słowach skomentowała swoją pracę nad tą stylizacją.

Home | Day & Night Magazine

 

"Kiedy po raz pierwszy otrzymałam telefon (pod koniec lutego 2023 r.-przyp. aut.) byłam niezwykle szczęśliwa i dumna, że mogę być częścią tego wyjątkowego i historycznego momentu. Tym, z czego jestem szczególnie dumna, to przedstawienie historii miłości księcia koronnego i Rajwy w projekcie."

Jak poinformowała Honayda, Rajwa chciała, aby stylizacja była skromna i nawiązująca do Arabii Saudyjskiej, ale z nowoczesnymi akcentami. Miała ona być biała i elegancka. 

W ten sposób projektantka przedstawiła osobowość panny młodej: jej urok osobisty, współczesnego ducha i przywiązanie do swojego kraju. "

Sama Honayda chciała, aby projekt był połączeniem jordańskiej i saudyjskiej mody oraz kultury. 

"Szukałam czegoś, co mogłoby odzwierciedlić i wyjaśnić tę wieczną miłość między nią  a księciem Husseinem. Są wzorami do naśladowania i tworzą nową historię miłosną, którą każdy będzie mógł podziwiać. Inspirują młode pokolenie do szczerej, czystej i silnej miłości."

Na koniec dodała: "Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że mogę być częścią tego historycznego wydarzenia. Niech będą błogosławieni szczęściem, a ich związek zostanie uwieńczony sukcesem".

 

 

 

 

 

Źródło: Tumblr, Instagram, Facebook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Królowa Rania , Blogger