22 lutego

Wizyta w Ghor Al Safi

 

Tumblr

Dzisiaj Rania odwiedziła Stowarzyszenie Ghor Al Safi, w dzielnicy Al Karak. Spotkała się z prezesem stowarzyszenia, Nayfeh Al Nawasrą oraz Firyal Saleh, które opowiedziały królowej o osiągnięciach, planach i projektach fundacji.

Stowarzyszenie powstało w celu wspierania społeczności lokalnej, poprzez tworzenie programów zawodowych, zapewnianie podstawowej edukacji osobom niepełnosprawnym oraz pomoc materialną i finansową.

Tumblr

 Królowej przedstawiono też Safi Craft-projekt haftu i barwienia odzieży, powstałby w 1999 roku. Jego celem jest produkcja odzieży z wykorzystaniem lokalnych materiałów i barwników.  W ramach projektu w 2013 roku rozpoczęto naturalną uprawę indygo oraz przebadano kraj w poszukiwaniu naturalnych barwników. 


Tumblr


Oprócz zarządu Rania spotkała się też z podopiecznymi fundacji, m. in. z Basmą Al Khanazrą, która skorzystała z pomocy stowarzyszenia i rozpoczęła własną działalność. Na początku zajmowała się sprzedażą odzieży i sprzętu AGD, natomiast potem w jej ofercie pojawiły się domowe przetwory, takie jak dżemy, konfitury.

Tumblr

Oprócz tego Rania spotkała się z Nzeileh Al Oushoush, która korzystając z pomocy funduszu odnawialnego otworzyła własną mleczarnię.

Tumblr

Na koniec Rania mogła zobaczyć proces barwienia, odwiedziła też zakład krawiecki. Tam spotkała się z kilkoma osobami, które opowiedziały o swoich doświadczeniach i pomocy, jaką otrzymali. Otrzymała też w prezencie szal.

Tumblr

Rania wybrała:

  • Koszulka-Valentino, "Georgete"
  • Pasek-Balmain & H&M 
  • Buty-Jennifer Chamandi, "Lore"
  • Kolczyki-Nikos Koulis, "Spectrum"
  • Zegarek-Apple Watch, "Series8"
Tumblr

Tumblr


Źródło: Tumblr, Instagram, Official Website of Queen Rania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Królowa Rania , Blogger